Terlemez Poliklinik
Terlemez Poliklinik
Manşet Haber 1
Manşet Haber 2
Manşet Haber 3

Web sayfamıza hoşgeldiniz.. Muayene ve diş tedavileriniz için lütfen randevu alınız..

 

 

 

 

 

 

 

Randevu için

Tel :364-3331002

Adresimiz: Yeniyol Mah. Gazi 8. SK. Poyraz Apt. Kat 4 Merkez/Çorum

Dişim Ağrıyooorr Özel

Dişim Ağrıyooorr Dişim Ağrıyooorr

Dişimiz ağrıyorsa evde yapılabilecek en doğru şey ağrı kesici almaktır. Ardından en kısa sürede diş hekimine gitmektir. Eğer uykudan uyandıran bir ağrı var ise ve o an hekime gitmek mümkün değilse,ağrının sebebi kan basıncı ile ilgili olduğu için ve yattığımız zaman kan basıncı baş bölgesine doğru artığından dolayı bu durumu değiştirmek gerekir.

Dişimiz ağrıyorsa evde neler yapabiliriz?

 

Biraz belimizin üzerine doğrularak dik bir konuma gelmeliyiz. Mideye kanın inebileceği bir şekle gelmek faydalı olabilir.

Eğer yemek yedikten sonra oluşan bir ağrı varsa o zaman dişleri fırçalamak bir çare olabilir. Eğer sıcak soğuk hassasiyeti varsa bununla ilgili olarak yapılacak fazla bir şey yoktur. En doğrusu ılık şeylerle beslenip derhal hekime gitmektir.

 Bazı durumlarda yine kanal tedavisinin bir öncesi aşamasında sinirler iltihaplandığı için sıcaktan çok ciddi anlamda etkilenme olabilir. Bu durumda soğuk uygulayarak kesmek mümkün olabilir. Elimizde bir buz veya soğuk su acil durumlarda bir çare olabilir.

Diş ağrısında dişe aspirin, kolonya, alkol, vb koymak  kimyasal yanık medyana getirirler. Bu maddeler konulduğu zaman belki dişin ağrısı azalabilir. Ancak sonrası için dişin sinirlerine zarar verilmiş olur. Alkol yine aynı şekilde  kanı sulandırıp ağrının daha da artmasına sebep olacaktır. Yapılacak en iyi eylem ağrı kesici içmektir.

 

Unutulmamalıdır ki aslında diş ağrısı travma sonucu oluşan ağrılar dışında aniden ortaya çıkan bir durum değildir.Mutlaka size öncesinde bazı uyarılarda bulunmuş olan dişiniz ,ihmalinize karşılık şiddetli ağrıyla size cevap vermektedir.Lütfen diş hekiminizle düzenli aralıklarla iletişimde bulununuz ve en ufak bir şikayetinizde ihmal etmeden hekiminize muayene olunuz ki,gecenin bir yarısı o keskin,şiddetli,dayanılmaz ağrıyla başbaşa kalmayınız.

Bu bilgiler bilgi ve destek sağlamak içindir.Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi,tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Son Düzenlenme Çarşamba, 04 Aralık 2013 06:52
Öğeyi Oyla
(3 oy)
Bu kategoriden diğerleri: Kanal Tedavisi Süreci »

Bilgiler

Sosyal Bağlantılar

demo

Adresimiz


Yeniyol Mah. Gazi 8. SK. Poyraz Apt. Kat 4 Merkez/Çorum

Telefon: (364) 333 10 02
 Telefon:   (364) 213 76 37