Terlemez Poliklinik
Terlemez Poliklinik
Manşet Haber 1
Manşet Haber 2
Manşet Haber 3

Web sayfamıza hoşgeldiniz.. Muayene ve diş tedavileriniz için lütfen randevu alınız..

 

 

 

 

 

 

 

Randevu için

Tel :364-3331002

Adresimiz: Yeniyol Mah. Gazi 8. SK. Poyraz Apt. Kat 4 Merkez/Çorum

Kanal Tedavisi Süreci Özel

Kanal Tedavisi Süreci Kanal Tedavisi Süreci

Kanal tedavisi sırasında dişin köküne müdahale edilmektedir. Bu sırada çok küçük bir alanda az bir görüş alanı ile çalışmak gerekmektedir. Bu küçük girişten hem ölü dokular hem bakteriler temizlenmekte, kaldırılan dokuların yerine koyulabilmesi için dolgu yerleştirilmektedir.

Kanal tedavisi sırasında ve ara seanslarda ağrı ve şişlik görülebilir. Bu tedavinin başarısızlığını göstermez. Pansuman yapılması ve gerekirse antibiyotik desteği için hekiminize mutlaka bilgi vermelisiniz.

Ara seanslarda ağrı ve şişlik oluşmasının sebebi, hala ortamda olan bakterilerdir. Seans aralarında dişiniz fazlası ile savunmasız ve kırılmaya müsait olacağından sert şeyler getirmemeye dikkat edilmelidir. Kanal tedavisinin tamamlanması dişin tam olarak iyileşmesinin tamamlanmış olması anlamına gelmez. Dişin kendisini toparlaması , dokuların yeni duruma alışması için zamana ihtiyaç vardır.

Bir kaç gün kanal tedavisi yapılan dişinize çok yüklenmemek faydalı olacaktır. Kanal tedavisi yapılan bir dişin canı tamamen alınmaz. Sadece diş sınırları içindeki sinir ve damarlar alınır ancak dişin kemik içine uzanan damarları ve sinirleri varlığını sürdürmektedir. Kanal tedavisi yapılan bir dişin yeniden çürüme riski devam etmektedir. Gerekli temizlik yapılmaz özen gösterilmezse kanal tedavisi yapılmış olsa da diş çürüyebilir.

Küçücük kanallarda ilerlenirken, bu kanallara özel hazırlanmış malzemeler kullanılıyor olsa da bazen köklerde delikler oluşabilir. Bu durumda oluşan deliklerin özel dolgu materyali ile doldurulması ya da dişin çekilmesi gerekmektedir. Kanal tedavisi yapılan ya da yapılması gecikmiş olan bir dişin rengi değişebilir. Bu dişlerin devital ağartma tekniği ile beyazlatılması mümkündür.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler bilgi ve destek sağlamak içindir.Hekimin hastasını tedavi etmesi,tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Son Düzenlenme Çarşamba, 04 Aralık 2013 06:44
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Bilgiler

Sosyal Bağlantılar

demo

Adresimiz


Yeniyol Mah. Gazi 8. SK. Poyraz Apt. Kat 4 Merkez/Çorum

Telefon: (364) 333 10 02
 Telefon:   (364) 213 76 37